:: KONTAKT ::
Wakacje w Hiszpanii - profesjonalny serwis dla turystów
  • Artykuł
  • Pogoda
  • Mapa
  • Zdjęcia
  • Filmy

Aragonia - pogoda, mapa, zwiedzanie, zabytki


Aragonia - informacje ogólne.


Aragonia znajduje się na północno-wschodnim obszarze Hiszpanii. W jej skład wchodzą 3 prowincje oraz 33 powiaty. Największą atrakcją i dumą tego obszaru są przepiękne, ale i równie niebezpieczne Pireneje. Ci, którzy byli w tamtych obszarach, twierdzą zgodnie, że nie ma na świecie piękniejszego widoku nad ośnieżone szczyty Pirenejów. Inni z kolei uważają, że równie okazale prezentują się gęste lasy oraz przepiękne i groźne wodospady. Aragonia zalicza się również do jednego z najbogatszych rejonów czy obszarów Hiszpanii.

Aragonia - pogoda.

Pogoda w Aragonii zachęca do odwiedzin tego zakątka, niemal o każdej porze roku. W marcu średnia temperatura waha się między 9 a 17 stopni w ciągu dnia. W nocy temperatura może spaść nawet do 0 stopni.
Latem
, możemy liczyć tu na temperatury sięgające 20 stopni C.
Prócz zimy, pogoda w Aragonii oferuje nam przede wszystkim piękne słoneczne dni. Czasami – ale niezwykle rzadko – mogą pojawić się lekkie zachmurzenia.

Zwiedzamy Aragonię.

Zwiedzanie Aragonii to czysta przyjemność dla naszych oczu. Najbardziej reprezentatywne zabytki Aragonii znajdują się w mieście Saragossa. Należą do nich między innymi: dwory, kościoły i zabytkowe wieże w Saragossie. Większość z nich wpisanych jest na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.
Odwiedzając Aragonię warto również odwiedzić jeden z najpiękniejszych mauretańskich pałaców – Aljaferia.
Godnym obejrzenia jest również, reprezentatywna budowla o charakterze wojennym – czyli forteca obronna u podnóży Pirenejów - Castillo de Loarre.
Jako zabytek Aragonii, który wart jest jego obejrzenia zalicza się także urokliwe, średniowieczne miasteczko Albarracin z pięknymi wąskimi uliczkami.
Miasto Teruel z jego przepiękną starówką oraz licznymi mauretańskimi zabytkami architektonicznymi, to także miejsce, które powinno znaleźć się na liście zabytków aragońskich godnych polecenia.

Tamara Rosłoń

Wszystkie prawa do strony Hiszpania-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Hiszpania-Wakacje.com

Mapa Hiszpanii z podziałem na regiony. Sąsiedzi Hiszpanii.

Mapa Hiszpanii

Zródło: Wikimedia - licencja GNU

Piękne zdjęcia Hiszpanii

Życzymy Państwu udanych wczasów w Hiszpanii 🌞
Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO