:: KONTAKT ::
Wakacje w Hiszpanii - profesjonalny serwis dla turystów
  • Artykuł
  • Pogoda
  • Mapa
  • Zdjęcia
  • Filmy

El Hierro - pogoda, mapa, zwiedzanie, zabytki


Spośród wielu wysp należących do archipelagu Wysp Kanaryjskich, na uwagę zasługuje niewielka wyspa wysunięta na południowy-zachód archipelagu. EL Hierro, bo o tej wyspie mowa, to najmniejsza a jednocześnie niezmiernie interesująca wyspa, którą warto zobaczyć. Historia wyspy sięga wielu wieków wstecz. Pierwsze wzmianki o niej pojawiały się już w drugim wieku naszej ery. Wtedy to Ptolomeusz, na podstawie najdalej wysuniętej wyspy wyznaczył południki dodatnie i ujemne.

El Hierro jest wyspą, która mimo stosunkowo niewielkiej powierzchni, jest bardzo różnorodna i posiada niezliczoną ilość zabytków. Dodatkową zaletą jest różnorodność krajobrazów. Możemy spotkać na niej krajobraz wulkaniczny, afrykański i śródziemnomorski. Jeśli chodzi o zabytki – należy wymienić zabytki archeologiczne w Los Letreros. Także w El Julan, znaleziono ślady dawnych kultur – grobowce, ale i naczynia, prymitywne narzędzia. W jaskiniach na ścianach zachowało się bardzo wiele rysunków i petroglifów. Bez wątpienia to miejsce warte zobaczenia.

El Hierro to wyspa która gwarantuje unikalne krajobrazy, ale i wrażenia innego rodzaju. Na wyspie bowiem można zauważyć wiele – pola zastygłej lawy, lasy deszczowe, doliny czy plantacje. Uzupełninieniem unikalności miejsca jest możliwość zobaczenia różnych krajobrazów – tych widoków nie można zapomnieć. El Hierro jest miejscem, w którym można spędzać czas nad wodą. Zaproszeniem są czyste kamieniste plaże i woda, która przez znaczną czesc roku jest bardzo ciepła.

Pogoda i temperatura wody na El Hierro

Temperatura wody ma rzecz jasna ścisły związek z temperaturą powietrza. W El Hierro to bardzo przyjemne warunki atmosferyczne. Jak na Wyspy Kanaryjskie przystało, przez większą część roku panuje na nich upał, lub choćby ciepłe dni. Jest stosunkowo dużo dni słonecznych, więc ryzyko aby pogoda popsuła wakacje jest niewielkie.

Na El Hierro warto się wybrać. Ta niewielka wyspa jest doskonałym miejscem wypoczynku – bez względu na to czy zaplanujemy tam urlop, czy dotrzemy na nią na chwilę. El Hierro da się polubić.

Autor: Wojciech Salej

Wszystkie prawa do strony Hiszpania-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Hiszpania-Wakacje.com

Mapa Hiszpanii z podziałem na regiony. Sąsiedzi Hiszpanii.

Mapa Hiszpanii

Zródło: Wikimedia - licencja GNU

Piękne zdjęcia Hiszpanii

Życzymy Państwu udanych wczasów w Hiszpanii 🌞
Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO