:: KONTAKT ::
Wakacje w Hiszpanii - profesjonalny serwis dla turystów
  • Artykuł
  • Pogoda
  • Mapa
  • Zdjęcia
  • Filmy

Ibiza - pogoda, mapa, zwiedzanie, zabytki


Ibiza to trzecia co do wielkości wyspa hiszpańskiego archipelagu Baleary, położona w zachodniej jego części. Od lat przyciąga rzesze turystów zafascynowanych unikanym wyglądem wyspy i specyficzną atmosferą wiecznej zabawy.

Warto powiedzieć, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu na wyspie nie było ruchu turystycznego. Miejsce zaczęło być modne w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, a modę na nie zapoczątkowali hipisi.

Ibiza jest wyspą, której charakter można określić jako wiejski. Myli się jednak ten, kto myśli, iż Ibiza jest miejscem spokojnym. Posiada bowiem swoje drugie życie. Jako kurort, miejsce wycieczek, charakteryzuje się wszechobecną atmosferą zabawy – na wyspie można znaleźć wiele dyskotek, klubów i innych miejsc, w których turysta może udanie spędzić czas. Nie bez powodu Ibiza została wpisana do księgi rekordów Guinessa jako najbardziej rozrywkowe miejsce na świecie. Na wyspie można znaleźć również wiele obiektów zabytkowych. Z ważniejszych można wymienić takie obiekty jak:

Starówka w mieście Dalt Vila – wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Muzeum Sztuki Współczesnej w mieście Ciutat Eivissa (Ibiza) – prezentujące dzieła ponad 400 artystów z całego świata.

Muzeum Archeologiczne del Puig des Molins w mieście Ciutat Eivissa, prezentujące eksponaty z czasów starożytności.

Zachęcając do odwiedzenia wyspy nie można zapominać, że często jest określana jako wyspa 50 plaż. Długość plaż to ponad 19 kilometrów, jest więc gdzie wypoczywać.

Pogoda

Warto wspomnieć również o pogodzie, która ułatwia wypoczynek. Ilość dni słonecznych jest znaczna a temperatury bardzo przyjemne. W okresie letnim sięgają 30 stopni Celsjusza w dzień i ponad osiemnaście stopni w nocy. W okresie zimowym temperatura rzadko spada poniżej zera, z reguły utrzymuje się w granicach ośmiu stopni Celsjusza.

Wyspa jest warta zobaczenia, dlatego pozostaje zachęcić wszystkich do jej odwiedzenia. Cudowny klimat, fantastyczne krajobrazy i atmosfera wiecznej zabawy. Warto przekonać się jak tam jest.

Autor: Wojciech Salej

Wszystkie prawa do strony Hiszpania-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Hiszpania-Wakacje.com

Mapa Hiszpanii z podziałem na regiony. Sąsiedzi Hiszpanii.

Mapa Hiszpanii

Zródło: Wikimedia - licencja GNU

Piękne zdjęcia Hiszpanii

Życzymy Państwu udanych wczasów w Hiszpanii 🌞
Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO