:: KONTAKT ::
Wakacje w Hiszpanii - profesjonalny serwis dla turystów
  • Artykuł
  • Pogoda
  • Mapa
  • Zdjęcia
  • Filmy

Jaką walutę zabrać ze sobą do Hiszpanii? Gdzie najlepiej wymienić walutę?


Jaka waluta przydatna jest podczas podróży do Hiszpanii?

Pożądaną walutą, która przydatna jest podczas podróży do kraju, jakim jest Hiszpania jest Euro. Waluta ta obowiązuje w większości krajów, które należą do Unii Europejskiej. Euro jest walutą, którą najłatwiej jest wymienić w kantorach jak również najprościej jest ją wykorzystać podczas pobytu w innych krajach europejskich.

Euro w Hiszpanii

Odkąd Hiszpania stała się członkiem Unii Europejskiej i odkąd przystąpiła do strefy waluty euro, płatność w tym kraju stała się ułatwiona i znacznie prostsza w porównaniu z walutą, która panowała przed wejściem Hiszpanii do strefy euro. Dzięki walucie, która jest uznawana w Hiszpanii, osoby podróżujące do różnych krajów europejskich mają możliwość wykorzystania waluty euro także w innych krajach europejskich. Nie ma konieczności przed każdym wyjazdem zagranicę, każdorazowej wymiany waluty.

Wymiana waluty

Miejscem gdzie najłatwiej i najszybciej jest możliwa wymiana waluty na walutę euro jest kantor. Kantory te znajdują się zarówno w Polsce jak i na przejściach granicznych Hiszpanii. Walutę można również zamienić bezpośrednio w Hiszpanii. Wymiana waluty na walutę Euro jest bardzo prosta i nie wiąże się z dużym wysiłkiem. Za wymianę waluty na walutę Euro nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty, dlatego też podróżujący nie muszą się martwić, ze stracą na wymianie waluty.

Euro bez wymiany

Podróżujący, którzy mieszkają w krajach europejskich, które należą już do europejskiej strefy walutowej, nie muszą się martwić tym, że muszą wymienić walutę. Dzieje się tak ze względu na to, że w Hiszpanii możliwa jest płatność walutą Euro, która obowiązuje także w innych krajach europejskich. Nie musi być to Euro hiszpańskie.

Waluta wygodna dla podróżnych

Waluta Euro, która obowiązuje w Hiszpanii jest zarówno wygoda dla podróżujących do tego kraju turystów, jak również z punktu widzenia mieszkańców Hiszpanii. Obowiązuje tam jedna waluta i dzięki temu uniknąć można zamieszania związanego z wymianą walut na obowiązującą czy też z płatnością obcą walutą. Dzięki obowiązującej w Hiszpanii walucie Euro turyści chętniej jeżdżą do tego kraju.

Autor: Adam Kaczmarek

Wszystkie prawa do strony Hiszpania-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Hiszpania-Wakacje.com

Mapa Hiszpanii z podziałem na regiony. Sąsiedzi Hiszpanii.

Mapa Hiszpanii

Zródło: Wikimedia - licencja GNU

Piękne zdjęcia Hiszpanii

Życzymy Państwu udanych wczasów w Hiszpanii 🌞
Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO