:: KONTAKT ::
Wakacje w Hiszpanii - profesjonalny serwis dla turystów
  • Artykuł
  • Pogoda
  • Mapa
  • Zdjęcia
  • Filmy

Malaga - pogoda, mapa, zwiedzanie, zabytki


Malaga, to jedno z bardziej interesujących miast Hiszpanii. Położone w jej południowej części tuż przy Morzu Śródziemnym, u podnóża Gór Betyckich jest miejscem, które gwarantuje turyście wiele atrakcji turystycznych i wiele wrażeń.

Pogoda

Wyjeżdżając do tego miasta można być prawie pewnym doskonałej pogody gwarantującej udane wakacje. W Maladze słońce świeci przez ponad 330 dni w roku, a temperatury są dość wysokie, aczkolwiek nie można ich nazwać tropikalnymi. Średnia temperatura roczna to 22 stopnie Celsjusza, temperatura wody to 18 stopni. Dzięki takim warunkom nie ma problemu z uprawianiem sportów wodnych, czy wypoczynkiem na plaży.

Nie tylko plaża

Malaga jednak to nie tylko plaża. To miasto, które warto zwiedzić. Zwiedzanie tego miejsca nie jest łatwe – istnieje w nim tak wiele atrakcji turystycznych i zabytków, iż trudno zobaczyć wszystkie w ciągu jednego pobytu. Z ważniejszych zabytków bez wątpienia warto wymienić Zamek Gibralfaro. Ten zbudowany w pierwszej połowie czternastego wieku zamek, wzniesiono nas górze wysokiej na 131 m. Zamek, dla ochrony wzniesiono u podnóża innej twierdzy. Dzięki takiemu położeniu był praktycznie nie do zdobycia. Droga do zdobycia zamku była bardzo trudna – zastosowano bowiem wiele nowoczesnych rozwiązań utrudniających tego rodzaju działania.

Ciekawymi zabytkami są również różne kościoły oraz nieukończona katedra. Historia tego budynku jest bardzo interesująca. Budowle tą budowano przez 200 lat, jednak nigdy nie ukończono. Mimo tego jest warta zwiedzenia – zachwycają przede wszystkim posągi świętych, stworzone przez wielu artystów.

Warto dodać – jednym z ważniejszych punktów zwiedzania jest Muzeum Sztuk Pięknych, mające siedzibę w domu, w którym urodził się Pablo Picasso.

Malaga jest miejscem, które warto odwiedzić. Osobom zainteresowanym warto powiedzieć parę słów o gastronomii. Miasto, położone nad morzem znane jest z gastronomii opartej na daniach z ryb. Kuchnia w Maladze jest smaczna i nie zapomniana. Nie należy bowiem zapominać, iż ryby żyjące w Morzu Śródziemnym są odmienne od tych, które znamy na codzien. Dobra pogoda, doskonałe dania, świetne miejsca wypoczynku. Czego chcieć więcej?

Autor: Wojciech Salej

Wszystkie prawa do strony Hiszpania-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Hiszpania-Wakacje.com

Mapa Hiszpanii z podziałem na regiony. Sąsiedzi Hiszpanii.

Mapa Hiszpanii

Zródło: Wikimedia - licencja GNU

Piękne zdjęcia Hiszpanii

Życzymy Państwu udanych wczasów w Hiszpanii 🌞
Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO