:: KONTAKT ::
Wakacje w Hiszpanii - profesjonalny serwis dla turystów
  • Artykuł
  • Pogoda
  • Mapa
  • Zdjęcia
  • Filmy

Poradnik turystyczny dla turystów podróżujących do Hiszpanii.


Dlaczego warto pojechać do Hiszpanii? Na pewno jedną z głównych przyczyn jest ciepły klimat i bardzo słoneczna pogoda. Hiszpania jest bardzo lubianym przez podróżujących krajem. Oprócz pogody do Hiszpanii warto jest się wybrać ze względu na bardzo charakterystyczną i ciekawą kulturę tego kraju. W Hiszpanii osoby podróżujące mogą zobaczyć wiele ciekawych i interesujących miejsc.

Język w Hiszpanii

Oficjalnym językiem tego kraju jest język hiszpański, czyli tak zwany kastylijski. Choć może się to wydawać dziwne- w Hiszpanii występuje problem z porozumiewaniem się w języku angielskim, który na ogół jest popularnym językiem.

Zakwaterowanie w Hiszpanii

Wyjeżdżając do Hiszpanii warto zastanowić się nad zakwaterowaniem. Podróżujący do Hiszpanii turyści najczęściej korzystają z zorganizowanych wycieczek i wtedy zatrzymują się i nocują przede wszystkim w hotelach albo też w różnego rodzaju apartamentach. W Hiszpanii jest bardzo duży wybór hotelów, dlatego turyści mogą wybierać kwaterunek według swoich upodobań.

Hiszpańska kuchnia


Kuchnia hiszpańska jest bardzo bogata i zróżnicowana. Dzięki zróżnicowaniu kulturowym Hiszpanii, jedzenie, które jest serwowane w restauracjach jak i to, które Hiszpanie jedzą, na co dzień- jest bardzo specyficzne dla tego kraju. Najczęstszymi potrawami podawanymi w Hiszpanii są owoce morza, zimne zupy( tak zwane chłodniki), oliwy, ryż. Hiszpania to kraj, który słynie też z produkcji trunków, jakimi są głównie różnego rodzaju wina. Hiszpańskie wina produkowane są z winogron.

Podróż do Hiszpanii

Najprostszym i najlepszym środkiem transportu, jakim można dotrzeć do Hiszpanii jest samolot. Turyści często jeżdżą też do Hiszpanii samochodem, ale podróż najczęściej jest bardzo męcząca i długa i mało, kto decyduje się na ten środek transportu. Hiszpania jest krajem, który posiada bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą, co ułatwia podróż i przemieszczanie się podróżujących po tym kraju. W Hiszpanii większość autostrad jest płatnych natomiast drogi ekspresowa głównie są bezpłatne. W Hiszpanii oprócz rozbudowanych doskonale dróg- znajdują się również linie kolejowe w bardzo dobrym stanie.

Autor: Adam Kaczmarek

Wszystkie prawa do strony Hiszpania-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Hiszpania-Wakacje.com

Mapa Hiszpanii z podziałem na regiony. Sąsiedzi Hiszpanii.

Mapa Hiszpanii

Zródło: Wikimedia - licencja GNU

Piękne zdjęcia Hiszpanii

Życzymy Państwu udanych wczasów w Hiszpanii 🌞
Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO