:: KONTAKT ::
Wakacje w Hiszpanii - profesjonalny serwis dla turystów
  • Artykuł
  • Pogoda
  • Mapa
  • Zdjęcia
  • Filmy

Nurkowanie w Hiszpanii - najlepsze miejsca, szkoły, sprzęt


Hiszpania jest celem podnóży wielu z nas. Nie jest to zaskakujące. W Hiszpanii można wypoczywać, zwiedzać, doskonale się bawić. Fani nurkowania z pewnością odpowiedzą: i nurkować. Fakt. Hiszpania jest miejscem, które przyciąga wielu fanów tego sportu. Morze jest ciepłe, dno czyste i niepowtarzalne, a zagrożeń w rodzaju rekinów praktycznie nie ma. Pytanie jest jedno – gdzie najlepiej nurkować. Jaki rejon Hiszpanii wybrać?

Kryterium wyboru jakie należy przyjąć, to przede wszystkim temperatura wody i wygląd dna. Przyjmując takie założenia łatwo stwierdzić, że najlepsze miejsca do nurkowania to rejony wysp. Nurkowanie w innych rejonach jest mało przyjemne z uwagi na dno i inne niesprzyjające rzeczy, z których najważniejsze to zmienne prądy i wiatr.

Gdzie warto nurkować?

Miejsc jest wiele. Jednym z najpopularniejszych jest rejon Costa Brava, konkretnie miejscowość L'Estartit. Miejsce to rzecz jasna nie jest celem nurków – obok niego znajduje się właściwy cel, czyli rezerwat na wyspach Medes. Medesy – jak popularnie się mówi – to miejsce bardzo chronione, dlatego jest idealne dla tego rodzaju sportu. Ciekawostką jest fakt iż nurkuje się tam tylko po uzyskaniu zezwolenia, nie wydaje się ich zbyt wiele. Limit to poniżej 500 zezwoleń na rok. Większość z nich wykupują szkoły nurkowe. W tym najpopularniejsza czyli CALYPSO DIVING INTERNATIONAL. Klienci mogą liczyć na łodzie nurkowe, które wypływają w najlepsze miejsca. Oczywiście istnieje możliwość nurkowania z instruktorem, a wiec podszkolenia się w tej pasji
Innym równie interesującym miejscem są wody wokół Teneryfy. Wiele osób powtarza, że dno jest tam bardzo interesujące, a w wodzie można znaleźć wiele półotwartych jaskinii, do których bezpiecznie można wpływać.

Inne znane miejsca do nurkowania to:

Skały Bernat – miejsce, w którym można znaleźć unikalne widoki – rzadko bowiem zdarzają się skały iglice z koralowcami, wąwozami, i innymi fotogenicznymi miejscami. Całości dopełniają fantastyczne, olbrzymie i mało strachliwe ryby.

Przylądek Llop.
Miejsce, w którym można nurkować prawie na 60 metrów. Pionowa ściana jest wypełniona koralowcami, nie brakuje w wodzie langust, czy nawet ośmiornic.

Nurkowanie w Hiszpanii to doskonały wybór. Każdy, kto pasjonuje się tym sportem z pewnością powinien sprawdzić jak wygląda życie pod hiszpańskimi wodami. Warto !

Autor: Wojciech Salej

Wszystkie prawa do strony Hiszpania-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Hiszpania-Wakacje.com

Mapa Hiszpanii z podziałem na regiony. Sąsiedzi Hiszpanii.

Mapa Hiszpanii

Zródło: Wikimedia - licencja GNU

Piękne zdjęcia Hiszpanii

Życzymy Państwu udanych wczasów w Hiszpanii 🌞
Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO