:: KONTAKT ::
Wakacje w Hiszpanii - profesjonalny serwis dla turystów
  • Artykuł
  • Pogoda
  • Mapa
  • Zdjęcia
  • Filmy

Pogoda w Hiszpanii w październiku - temperatury październik Hiszpania


Wyjazd do Hiszpanii to gwarancja spotkania rzesz turystów. Każdy kto tego nie lubi może wybrać na wypoczynek miesiąc, który jest już po sezonie wakacyjnym,. Październik, bo o tym miesiącu mowa, to dobry czas na wakacje w tym rejonie, bowiem pogoda jest jeszcze letnia, a turystów o wiele mniej.
Wakacje w październiku to dobry wybór, pogoda w tym czasie jest typowo letnia, nie komplikuje wakacji jak lipcowe tropikalne nierzadko temperatury. W zależności od regionu jest cieplnej lub zimniej, nigdy jednak zbyt zimno.

Zachód Hiszpanii, jej południowa część i centrum to rejony, w których dzienne temperatury oscylują w granicach 25 stopni Celsjusza, nocne natomiast w granicach 15. Na uwagę zasługuje fakt iż często cieplejsza jest woda – jej temperatura to około 20 stopni Celcjusza.

Inna sytuacja jest na wyspach Kanaryjskich. Temperatura dzienna jest podobna, jednak można liczyć na dużo cieplejsze noce. Inaczej jest na Majorce i Teneryfie.

Majorka.

Na Majorce można liczyć na bardzo ciepłe dni – temperatura osiąga nawet 25 stopni Celsjusza. Dużo chłodniej jest w nocy. Nie są rzadkie temperatury z ledwością przekraczające 12 stopni Celsjusza. Podobnie jak w poprzednich przypadkach, należy dodać, ze dużo cieplejsza jest woda. 25 stopni, czyli jej temperatura, to idealna wręcz temperatura do kąpieli

Teneryfa

W październiku na Teneryfie wciąż można liczyć na temperatury przypominające letnie w naszym kraju. Okres ten jest idealny dla kąpieli – temperatura wody nierzadko równa jest temperaturze powietrza.

Wakacje w październiku to doskonały wybór. Temperatura jest bardzo miła, ilość dni słonecznych spora a w niektórych rejonach Hiszpanii można liczyć na przyjemną kąpiel w morzu. Jednym słowem – warto wybrać wakacje w tym terminie.

Autor: Wojciech Salej

Wszystkie prawa do strony Hiszpania-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Hiszpania-Wakacje.com

Mapa Hiszpanii z podziałem na regiony. Sąsiedzi Hiszpanii.

Mapa Hiszpanii

Zródło: Wikimedia - licencja GNU

Piękne zdjęcia Hiszpanii

Życzymy Państwu udanych wczasów w Hiszpanii 🌞
Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO