:: KONTAKT ::
Wakacje w Hiszpanii - profesjonalny serwis dla turystów
  • Artykuł
  • Pogoda
  • Mapa
  • Zdjęcia
  • Filmy

Pogoda w Hiszpanii w styczniu - temperatury - styczeń Hiszpania


100% pewności

Każdy z nas najchętniej zaplanowałby podróż w ciepłe strony, mając 100% pewność, że podróż uda się przy ładnej, ciepłej, słonecznej pogodzie. Ale nie wszystkie ciepłe kraje przez wszystkie miesiące w roku mają tak znakomitą pogodę, by móc tam jechać w każdym czasie, w jakim tylko zechcielibyśmy. Dobrym przykładem jest tutaj Hiszpania, gdzie podsumowując cały rok można z łatwością ocenić stany pogodowe w poszczególnych miesiącach.

Klimat w Hiszpanii

Klimat w Hiszpanii jest dosyć zróżnicowany, w zależności, w jaki zakątek tego kraju chcemy się wybrać. Wewnątrz kraju panuje klimat kontynentalny, na wybrzeżach – podzwrotnikowy morski, a na Wyspach Kanaryjskich – klimat subtropikalny. Pogoda, zatem jest uzależniona w dużej mierze od klimatu w danym obszarze kraju. Zazwyczaj jest tutaj ciepło i słonecznie, a opady są tutaj bardzo sporadycznie.

Pogoda w styczniu

Styczeń jest miesiącem, w którym turyści rzadko decydują się na wczasy w Hiszpanii. Być może, dlatego, że warunki pogodowe nie należą wtedy do najlepszych. Sezon turystyczny w Hiszpanii zaczyna się w okresie maj – wrzesień, szczyt sezonu to sierpień. Średnia temperatura na styczeń to 120C. Owszem, dla kogoś, kto uwielbia spacer bądź wędrówki, to przy takiej temperaturze i pogodzie, jest to najlepszy czas. Podobnie dla tych, którzy lubią zwiedzać. W przypadku osób, które chciałyby skorzystać z hiszpańskich plaż najlepiej wybrać inny termin.

Hiszpańskie miasta

Hiszpania jest dużym krajem, a każde z hiszpańskich miast (w zależności, gdzie jest położone) ma w sobie inny urok i wdzięk. Stąd też, nie każdy miesiąc nadaje się na wspaniały urlop w danym mieście. Nim wyjedziemy na wymarzony odpoczynek, warto wcześniej zapoznać się z historią danego miejsca i warunkami, jakie tam panują. Znając takie informacje, łatwiej będzie nam dopracować cały plan naszej podróży, czyniąc naszą podróż w pełni udaną. Może okazać się, bowiem, że tam, gdzie planujemy wyjazd, najlepszym terminem okaże się właśnie styczeń czy luty, który według nas nie nadaje się na „ciepły wypoczynek”, tam będzie idealnym termin do odbycia podróży w to właśnie miejsce.


Autor: Adam Kaczmarek

Wszystkie prawa do strony Hiszpania-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Hiszpania-Wakacje.com

Mapa Hiszpanii z podziałem na regiony. Sąsiedzi Hiszpanii.

Mapa Hiszpanii

Zródło: Wikimedia - licencja GNU

Piękne zdjęcia Hiszpanii

Życzymy Państwu udanych wczasów w Hiszpanii 🌞
Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO