:: KONTAKT ::
Wakacje w Hiszpanii - profesjonalny serwis dla turystów
  • Artykuł
  • Pogoda
  • Mapa
  • Zdjęcia
  • Filmy

Teneryfa - pogoda, mapa, zwiedzanie, zabytki


Należąca do Hiszpanii wyspa Teneryfa położona jest na Oceanie Atlantyckim u brzegów Afryki. Należy do archipelagu Wysp Kanaryjskich i jest największą wyspą tego rejonu.

Teneryfę często nazywają kontynentem w miniaturze. Takie określenia pojawiają się ze względu na zróżnicowany klimat i wiele typów krajobrazu. Nawiązując do klimatu, należy dodać, że temperatura morza waha się w granicach 20 stopni Celsjusza, temperatura powietrza zależna jest od regionu. Wyspę dzieli wysokie pasmo gór. Północno – wschodni rejon wyspy charakteryzuje się wahaniami temperatur, oscylują one wokół 20 stopni Celsjusza. Cieplejszym rejonem jest drugi kraniec wyspy – tam temperatury są średnio o pięć stopni wyższe.

 

Zwiedzanie.

Zwiedzanie warto rozpocząć od największego miasta Teneryfy – Santa Cruz de Tenerife. To ponad dwustutysięczne miasto jest w stanie turystom zaoferować bardzo wiele. Możemy w nim znaleźć niezliczoną ilość klubów, dyskotek i innych miejsc, w których można przyjemnie spędzić czas. Niestety niełatwo znaleźć obiekty zabytkowe. Pocieszeniem jest fakt iż całe – dość nowoczesne miasto – zasługuje na to by je zobaczyć. Zachwycają w nim niepowtarzalne widoki, a tym bardziej panorama całego miasta. Godnym uwagi jest port. Strefa, która otacza port, nazywana Puerto de Santa Cruz de Tenerife, to miejsce, w którym odbywa się wiele interesujących imprez z corocznym karnawałem włącznie.

Osoby szukające zabytków i innych ciekawych starych miejsc, z pewnością będą zawiedzone. Na Teneryfie bardzo trudno o takie miejsca. Niektórzy mówią wprost – na Teneryfie nie ma co zwiedzać. Nie jest to oczywiście prawda – istnieje na wyspie szereg interesujących miejsc. Dwa najważniejsze to:

Wulkan el Teide wraz z parkiem narodowym, to jedno z bardziej interesujących miejsc wyspy. Masyw wulkaniczny o wysokości 3718 m góruje nad całym parkiem i budzi grozę. Na szczęśnie niepotrzebnie – ostatnia erupcja tego wulkanu miała bowiem miejsce ponad 100 lat temu.

La Laguna – to w całości wpisane do rejestru światowego dzierdzicta UNESCO miasto - to unikalny przykład miejsca, którego wygląd nie zmienił się od czternastego wieku. W mieście zachował się dawny układ ulic i szereg budynków sprzed lat. W mieście istnieje również szereg obiektów klasztornych, z których najstarszy to kościół Iglesia de la Concepción.

Pogoda

Nie należy zapominać, ze na Teneryfie najlepiej i najłatwiej spędzać czas na plaży. Dość wysoka temperatura morza i wiele plaż do wyboru czynią z tego miejsca rejon nie tylko idealny do plażowania. Według turystów jest sprawdzonym terenem do uprawiania sportów wodnych, a z racji często występującego wiatru – również sportów podniebnych.

Piękna pogoda przez praktycznie cały rok i unikalność miejsca to najważniejsze zalety Teneryfy. Warto ją zobaczyć.

Autor: Wojciech Salej

Wszystkie prawa do strony Hiszpania-Wakacje.com i artykułów zastrzeżone
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu Hiszpania-Wakacje.com

Mapa Hiszpanii z podziałem na regiony. Sąsiedzi Hiszpanii.

Mapa Hiszpanii

Zródło: Wikimedia - licencja GNU

Piękne zdjęcia Hiszpanii

Życzymy Państwu udanych wczasów w Hiszpanii 🌞
Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO